2017 m. birželio 23 d., penktadienis

GLAMŪRINIO ELFO DIENORAŠTIS


Aut.: „Lūšiukas“ Denis


Glamūrinio elfo dienoraštis

 

1 įrašas. Šiandien baisiai košmariška diena. Nulaužiau mažojo pirštelio nagą... Ir visai nesvarbu, kad ant kojos  piršto – vis tiek nemalonu...
Be to, baigiasi mano mėgstamas plaukų lakas. Net neįsivaizduoju, kaip galėsiu ištverti tokį siaubą! Artimiausias šio lako užvežimas bus ne anksčiau, kaip metų pabaigoje...
...beviltiškai nusivylęs...

(prierašas) Ach-taip. Valdovė sako jog mus užpuolė kažkokie orkai.

 

2 įrašas. Valdovė papasakojo apie orkus. Didžiąją paskaitos dalį praleidau pro ausis, nes bandžiau su savo nešiojamais nagų priežiūros reikmenimis iš 115 įvairių įrankių, nors kaip nors, pataisyti nulaužtą nagą. Deja, nežiūrint visų pastangų, nagas niekaip negalėjo įgauti nors kiek nors  panašesnės formą į prieš tai buvusį...
O juk buvo toks aukštosios mados ir estetikos pavyzdys! 

(prierašas) Valdovė pareiškė, kad kariausime, tik aš nesupratau nei su kuo, nei dėl ko.

 

3 įrašas. Tiesiog beviltiškai nusiminęs! Mane ištraukė iš kosmetologinio salono, kuriame dar nebaigiau natūralaus blyškumo paryškinimo seanso (blyškumas man suteikia gerokai aristokratiškesnę išvaizdą) ir pareiškė, kad nuo dabar aš įtrauktas į Valdovės Gvardijos  gretas!
Nieko nesuprantu!!!..
Na taip, pamenu, rašiau pareiškimą! Tik aš viso labo tenorėjau gauti laisvą priėjimą prie rūmų kirpėjo!..
Kas čia per nesąmonė jog kario šukuosena turi atitikti standartą?!.
Ne daugiau dviejų kasų??!
Ir net be miliravimo?!!. 

(prierašas) Man depresija...

 

4 įrašas. Apranga tiesiog siaubinga! Vien tik žalia spalva! Apie stilių ir medžiagas - tai net neverta užsiminti!

Ir dar išdavė strėles ir lankus!
Strėlės tai kažkokios šiurpios baisenybės: plunksnos visiškai nesuderinamos su mano akių spalva – visiškai jokios harmonijos...
O to šiurkštaus lanko timpa turi nemaloniai šaižų skambesį!.. Esu priverstas savo ilgas ir išpuoselėtas ausytes sulenkti per pusę. 

(prierašas) ryt pirmosios treniruotės.

 

5 įrašas. Lankininkų instruktorius aiškino kaip į tuos pačius orkus smaigstyti strėles. Aiškindamas rodė kaip tai daryti ir smaigstė savo strėles į orko kaliausę, kuri, matyt, buvo paimta iš etnografinio muziejaus.
Šiurkštus tipas! Jokios skonio ir jokio stiliaus...
Ir iš vis, kas gi taip šaudo? Į orką susmaigstytos strėlės turėtų stirksoti lygiai, proporcingai ir dailiai,  kaip, pavyzdžiui, mano dantų krapštukai mano dėžutėje. 

(prierašas) Per tą kvailą timpą, nulaužiau du nagus. Abu ant rankų. Mano nevilčiai nėra ribų!

 

6 įrašas. Kalavijo meistras demonstravo ką gali padaryti elfų vidutinybė su kalaviju naudojant jį poroje su durklu.
Įspūdinga... Juolab, kad pastebėjau, jog tas durklas gali pakeisti net(!) 48 nagų priežiūros įrankius iš mano manikiūrinio rinkinio...
Likusią dieną praleidau svajodamas jog kam nors šaus į galvą mintis į durklo rankeną įmontuoti ir manikiūrines žirklutes. Su veidrodėliu, žinoma... 

(prierašas) to kvailo durklo vieną savybę būtų galima ir pašalinti – bandant padailinti numuštus nagus – įsipjoviau pirštą!

 

7 įrašas. Pastebėjau, jog gerai nušveistą kalavijo geležtį galima naudoti kaip veidrodį.

 

8 įrašas. Manau, kad vertėtų kreiptis į kalavijo meistrą ir paprašyti, kad šitas šiurkščias, grubias ir vulgarias makštis, kurios gausiai nusėtos melorno (elfų auksinis medis) lapų raižiniais, į ką nors elegantiškesnio ir neutralesnio, kaip pavyzdžiui: į makštis su sklandančiomis žuvėdromis.

 

9 įrašas. Kalavijo meistras dar didesnis storžievis nei lankininkų instruktorius! Visa mano iki smulkmenų apgalvota tirada apie tai, kad grožis yra siaubinga jėga, o gražus elfas  - tai iš vis neįveikiama galia - nuskambėjo į niekur! Jis pareiškė, kad orkams į grožį nusispjaut ir paskyrė man kažkokius du budėjimus be eilės!

 

10 įrašas. Sandėlininkai – chamai! Kai aš jų paprašiau du pačius gražiausius budėjimus be eilės - jie tik nusijuokė. Ir juokiasi jau trečią valandą...

O-iiii, pas mane instruktorius atėjo!

 

11 įrašas. Šiandien juoda diena...
O, miškus globojantys Dievai! Pasakykite man: už ką!? Už kokias tokias nuodėmes aš turiu plauti šitas grindis?!. Ir dar rankomis!.. Plikomis!!!
Apie savo rankų būklę - net kalbėti nebegaliu!..
Noriu tik pasikarti... aišku jei rasiu gražią virvelę, kuri tiks prie mano odos spalvos.

 

12 įrašas. Išsiuntė į sargybą.
Stovime ir šlampame po lietumi.
Seržantas, pareikšdamas, kad mano dildomų nagų krebždėjimas baido orkus per tris mylias aplink, iš manęs atėmė mano manikiūrinę.
Kita vertus, man paliko durklą, į kurį man vis tik pavyko įmontuoti žirklutes.

 

13 įrašas. Orkai išdygo netikėtai! Na kaip taip netikėtai? Jie ėmė ir nukrito iš medžio, o vienas dar man tiesiai ant kaklo...
Ir dar krisdamas sulaužė mano dvi plaukų smeiges. ..
Įsiaudrinęs ir rėkdamas „kas tu toks per padaras, kad nematai kur krenti?!.", subadžiau jį savo manikiūrinėmis žirklutėmis... Orkas susigėdo ir pabėgo.
Kitus savo bjauriais žodžiais išvaikė seržantas. Tik jo žodžiai buvo tokie negražūs, kad net likę sveiki plaukų smeigtukai - patys sulūžo.

Bendražygiai žiūri į mane su baiminga pagarba. Cha, aš gi sakiau, kad grožis - tai siaubinga jėga! 

(prierašas) Seržantas man grąžino mano manikiūrinę, bet jau suniokotos šukuosenos atgal nesugražinsi.

 

14 įrašas. Kalavijo meistras ilgai tyrinėjo mano durklą, kur be žirklučių dar įstačiau nagų dildę, žnyples plaukų prisukimui, pudrinę, penkias šukų rūšis ir dar ausų valymo rinkinuką. Po to dar ilgai manęs klausinėjo kokio dydžio kariuomenę galima nudaigoti su tokiu megadurklu. Teko ilgai aiškinti, kad grožio jėga yra beribė, o gražus elfas sugebės pavergti bet kokio dydžio kariauną.  

(prierašas) Mąstau, kaip prie lanko primontuoti veidrodėlį...

 

15 įrašas. Šiandien, gi, lankininkų instruktorius ilgai tyrinėjo man patikėtą standartinę ginkluotę.  

(prierašas) Kariuomenėje pradėjo sklisti kalbos apie naujus išradimus elfų ginkluotėje. Kalbėjo kažką apie lanką, su kuriuo galima šaudyti už nugaros ir apie daugiafunkcijinį durklą, su kuriuo galima išgyventi bet kokiomis sąlygomis.

 

16 įrašas. Tam, kad galėčiau apsilankyti grožio salone, trumpam išslydau iš stovyklos...

...Pagavo...

Instruktoriai ilgai barėsi ir pareiškė, kad aš žlugdau ne tik kovinę dalinio dvasią, bet ir aplamai visą mišką...
Na negi jie nesupranta, kad tik gražus elfas gali būti stiprus ir kovingas?

 

17 įrašas. Priešo kariauną aptiko netoli miško! Mes ruošiamės žygiui! Esu prastai nusiteikęs, nes tokiomis sąlygomis kažin ar sugebėsiu orkams įskiepyti supratimą apie grožį. 

(prierašas) Kalavijo meistras dažosi veidą kovinėmis spalvomis! Na ir ką gi tai reiškia? Krūva nesuprantamų purvinai pilkų dryžių! Ot štai pas mane!.. Lūpdažiai su blizgesiu, išblyškęs veidas, akys apvedžiotos taip kad paryškintų prigimtinį mėlį! Na, o plaukai - blizga taip, kad aplinkui visi raukosi ir dedasi tamsius akinius. 

(2 prierašas) Lankininkų instruktorius niūriai mane apžiūrėjo ir pareiškė, kad dabar žino kas pas mus bus orientyras šūviams.

 

18 įrašas. Stoviu priekyje rikiuotės. Instruktorius prašo nejudėti, nes pagal mano išpurentus plaukus stebi vėjo kryptį ir greitį...
Nieko nesuprantu...
Nors taip, su šampūnu, kuris priduoda blizgesį ir tūrį – aiškiai perlenkiau...

 

19 įrašas. Ir tai visas karas?!
Ne, na aš suprantu, kad pradžioje viskas vyko tarsi kokiam kine. Orkų rikiuotė, tų nesipraususių ir smirdančių gyvulių, kurie neturi jokio supratimo apie tikrą ir išpuoselėtą skonį, ėjo tiesiai į mane! O po to atsitiko kažkas neįtikėtino: jie visi draugiškai krito ant žemės ir ėmė voliotis žvengdami! Ir dar svaidė tokias replikas, kad net mano ausys taip nukaito, jog su jomis galėtų lygintis tik į pomidorą įstatytas infraraudonųjų spindulių prožektorius.
Nors mes laimėjome sausai ir be jokių nuostolių, instruktoriai labai nusiminę...

 

20 įrašas. Asmeniškai pati valdovė man įteikė ordiną už pačią skaisčiausią elfų istorijoje pergalę. Ir net norėjo man suteikti generolo stilisto laipsnį, bet viską sugadino instruktorius, kuris pareiškė, kad estetinė ginkluotė prieštarauja visoms normoms ir konvencijoms!..
Labai nusiminiau... 

(prierašas) Ir visgi nenusiminiau. Instruktorius įtikino valdovę, kad mane išsiųstų į atsargą. Ups, kaip puiku, o tai kai paaiškėjo, jog padegamųjų bombų nepavyks panaudoti soliariumo įrengimui, aš buvau puolęs į neviltį!

 

21 įrašas. Kryptis aiški, kelias pasirinktas!
Kadangi jau mano pastangos pas mus nepasiteisino, tai tapsiu misionieriumi ir skiepysiu orkams grožio jausmą!
Žiūrėk, gal ir pavyks iš kokio orko nulipdyti elfą!

______________
________

 

Denas „Lūšiukas“. Nepažįstamasis. 2007 metai.

vert. Armanjako Šalis. Donatas, 2017 metai.

 

 

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą